Vzpomínáte si na loňskou Prašivou, kde jste mohli přispět na obnovu zahrádky v Ostravě-Kunčičkách a obdržet za to na památku cihličku? Tato zahrádka, která se nachází u centra sociálního bydlení Horizont Diecézní charity ostravsko-opavské, se letos na jaře probudila k životu! Můžete si přečíst dopis, který jsme obdrželi, a také prohlédnout fotografie:

Milí dárci ze setkání s otcem biskupem na Prašivé 1. července 2017. Rádi bychom Vám poděkovali a představili Vám výsledky naší práce, kterou jsme mohli podniknout díky Vám a Vaši podpoře projektu „Stavíme sen papeže Františka“. Za cihličky a další dary moc děkujeme!

Úprava zahrádky začala základním „ošetřením“ zahrádky po dlouhé době, kdy ji nikdo neupravoval. Byla posekána tráva, pohrabáno listí a naši kolegové technici nám vytvořili branku, abychom na zahrádku mohli s dětmi chodit přímo a ne přes větší zahradu. S úklidem nám pomohly maminky a babičky dětí, které chodí do našeho klubu, nakoupili jsme pracovní rukavice, aby si nikdo neublížil, protože jsme nevěděli, co nás pod vzrostlou trávou čeká. Došlo také na vykácení dvou menších stromů, které bránily sluníčku, aby vyhřívalo zem pod nimi.  

Po zimní pauze jsme se opět pustili do práce. Opět pohrabání a pravidelné sekání, kterému se na zahrádce nevyhnete. Podařilo se nám sestavit krásné pískoviště, konstrukci na houpačku a také umístit lavičku v příjemném stínu velkého vlašského ořešáku. V další etapě vzniklo ohniště a také záhonek, kde budeme s dětmi pěstovat vlastní mrkvičku, ředkvičky, rajčátka apod.  Ještě nás čeká nový nátěr plotu potom už obvyklá péče o zahradu tak, aby jen vzkvétala a sloužila dětem k radosti.

Děkujeme! Za klienty a pracovníky střediska Horizont v Kunčičkách
Bc. Helena Peškarová

 

 
původní stav – březen 2017


září 2017


březen 2018 – pískoviště


duben 2018


květen 2018